Alice Horáčková

Alice Horáčková (*1980, Praha) vystudovala Fakultu sociálních věd UK. Pro deník Mladá fronta Dnes psala literární rozhovory a recenze, v Akademii věd popularizovala vědecké objevy a zásadní rok prožila na novinářském stipendiu v Berlíně.
Její literární debut Vladimíra Čerepková (2014), životopis beatnické básnířky, získal nominace na Cenu Josefa Škvoreckého a na cenu Magnesia Litera pro objev roku. V druhé knize 7x ve vedlejší úloze (2016) zpovídala Ivana M. Havla, Helenu Landovskou, Janu Navrátilovou a další sourozence výjimečných lidí. Následovala románová zpověď Neotevřené dopisy (2018), inspirovaná skutečným příběhem vdovy po známém výtvarníkovi. Román Rozpůlený dům (2022) vychází z osudů její česko-německé rodiny Horáčků-Hollmannů.

SOBOTA (2.9.)
Oblastní muzeum v Děčíne, 18:00
https://www.muzeumdc.cz/

Ukázka: 

Starosta na nového učitele chvilku zíral. Nečekal, že bude do práce tak hrr. "A kolik taková práce koštuje?" vychrlil na něj Tomek další otázku. Zadarmo psát kroniku nechtěl. "No tak, rozumí se, že ze školního platu to nepůjde..." podrbal se zas Braun na hlavě, "ale moh bych vyjednat nějakej ten příplatek z obecní kasy. A na papír a tužky vám přidám sám." "Ale nemyslete si, že když to budete platit, tak budu nějak nadržovat Němcům!" zahrozil Tomek prstem. "Prosím vás, jaký nadržovat?" vyvalil na něj starosta oči. "Dyť já se ráno probudím jako Čech a večír do postele lezu jako Němec!"

Předpokladaný čas vystoupení: 
02.09.2023 - 18:00