Již brzy...

Mate se na co tesit

Literární Zarafest 2021 jsme zamýšleli jako komorní záležitost, kdy pozveme několik autorů a v klidu si dáme pivo v baru Bodenbach. Ale nakonec se to zvrtlo a zdá se, že program bude velice pestrý.

Už čtvrteční vernisáž Ukradená galerie v 19:00 představí neobvyklou výstavu s názvem Velké obcování. Jedná se o ilustrace, které vytvořila Tereza Bínová pro básníka Radka Štěpánka ke stejnojmenné sbírce.

Páteční Cafe_prostoru nabídne také od 19:00 hodin další pětici autorů a autorek, převažují prozaici - Ivana Myšková, Štěpán Kučera a Jan Sojka, jenž bude číst ze svého povídkového souboru z první covidové vlny Rodina a jiné regály. Ale i poezie nebude ochuzena, sbírku Numeri bude prezentovat Ivana Kašpárková a své aktuální verše přečte liberecký básník Martin Trdla, a někdejší vítěz Literární ceny Vladimíra Vokolka.

Vrcholem Zarafestu pak bude sobota, která nabídne od 11.00 nejen tradiční literární procházku pod vedení básníků Josefa Straky a Víta Janoty, ale ve dvoře děčínského muzea se budou dít dvě velké básnické prezentace. V brzkém odpoledni přečtou své básně finalisté česko-německé Drážďanské ceny lyriky Ernesto Castillo, Pavel Kolmačka, Ondřej Krystyník, Atrin Matuštík, Arnold Maxwill, Ondřej Škrabal, Christoph Wenzel a Radek Fridrich. V podvečer vystoupí pestrá směsice slamerů a slamerek pod dramatickou taktovkou Teodora Kravála. Své slamové sety nám představí Tim Postovit, Óňa Králová Šulc, Dave Bolech, Anna Beata Háblová a Víťa Adamec. No, prostě, máte se na co těšit!