Pátek v knihovně

pátek v knihovně

1. září 2017 otevírá Literární Zarafest na jedno odpoledne a večer pět let opuštěnou knihovnu v Podmoklech. Pojďte se s námi pokusit resuscitovat alespoň na pár hodin kulturního ducha tohoto prázdného domu, i když půjde s největší pravděpodobností o jeho smutnou labutí píseň. Je to totiž zřejmě poslední příležitost, jak si prohlédnout a zažít dům v původním stavu před přestavbou pro potřeby magistrátu.

Velkorysá a moderní budova byla postavená v letech 1930-1931 jako součást radničního komplexu podle projektu vídeňského architekta a podmokelského rodáka Rudolfa Perthena. Ve své době se jednalo údajně o druhou účelovou stavbu pro městskou knihovnu v tehdejším Československu. Tou první byla pražská knihovna na Mariánském náměstí. V 90. letech 20. století se zde rodil dnešní literární život Děčína a tedy vlastně i Zarafest.

Program

15.00 otevření příležitostné pobočky kavárny Mezi domy

Výstava art brutového umělce Oty Prouzy, připravená Jaromírem Typltem. Jedná se o souběžný výstavní projekt k výstavě stejného umělce, která bude zahájena tentýž den v 17.00 v galerii Artmaterial.cz v Zámecké ulici.

Kolem 19.00 začátek programu Literárního Zarafestu, vstupné 100,- Kč

Autoři: Simona Martínková Racková, Vít Janota, Irena Dousková, Petr Čermáček, Teodor Kravál.

Hudba: citerista Michal Müller

Moderuje Dan Jedlička

Za velmi vstřícnou spolupráci děkujeme děčínskému magistrátu.

Radek Fridrich, Otto Chmelík